Jak si kdo ustele, tak si také lehne. Toto je známé přísloví, které lze opravdu brát doslova. V určitém slova smyslu by bylo spojení přesnější v tomto znění: „Na čem si kdo ustele, tak si i lehne“. Matrace, která bude splňovat všechny nároky na ortopedické vlastnosti, kvalitu a přitom nezatíží vaši peněženku, tak lze ve zkratce charakterizovat matraci z PUR pěny. Může být tím pravým řešením pro vás, neboť patří do kategorie levnějších modelů, přesto nabízí řadu skvělých výhod, jež lze od matrace očekávat.

Jaké jsou výhody PUR matrací?

Polyuretanová pěna se nepoužívá k výrobě matrací jen tak bezdůvodně. Přináší řadu skvělých vlastností, kterými se můžete pyšnit. Přece jen se řadí k nejstarším materiálům, jež se na produkty pro zdravý spánek využívají, a stále má co nabídnout.

Matrace zhotovené z PUR (komfortní) pěny přinášejí svým uživatelům perfektní ortopedické vlastnosti a pružnost, takže poskytují dokonalý odpočinek pro celé tělo. Mezi jednu z největších benefitů se bezesporu řadí velmi výhodná cena. Pěnové matrace patří k těm levnějším, aniž by byly méně kvalitní. Nižší cena je přisuzována dostupností materiálu. Rovněž oceníte jejich nižší hmotnost a tudíž i snazší manipulaci. Bude se vám jednoduše přenášet, převážet a při sundávání a nasazování prostěradla se vůbec nenadřete, jak tomu kupříkladu bývá, když máte na posteli latexové matrace, protože jsou poměrně těžké.

PUR pěna je antialergický materiál a nelíbí se zde roztočům, jiným bakteriím ani plísním, tudíž nedochází k podpoře jejich výskytu, natož rozmnožování. Bez zbytečných obav si je mohou pořídit alergici a astmatici.

Nejlepších ortopedických vlastností lze docílit při používání s lamelovým roštem. Matrace z PUR pěny umožňují rovněž polohování. Polyuretanová pěna téměř nepřenáší vlnění, proto se doporučuje pro dvoulůžkové postele, pakliže si chcete pořídit jednu matraci společnou. PUR modely slouží pro příležitostné i každodenní spaní. Pěnové matrace jsou také nejlepší matrace pro děti. Jsou zdravotně nezávadné.

Díky kombinaci různých druhů pěn je možné u výsledné matrace dosáhnout různých tuhostí, což je žádoucí. Z těchto sendvičových matrací si vybere opravdu každý.

Jaké jsou nevýhody PUR matrací?

Oproti jiným materiálům, především pak matracím ze studené pěny, mají PUR matrace nižší vzdušnost, a proto se nedoporučují do vlhčích prostředí. Rychleji se také opotřebovávají, pakliže zvolíte matraci s nižší výškou a objemovou hustotou. Obecně platí, že kvalita a doba používání je přímo úměrná její výšce a hustotě.

Nehodí se pro osoby, jež trpí zvýšeným pocením, protože nedokáží dostatečně účinně odvádět vlhkost.